Lokalne atrakcje

Piaszczysta plaża - Największą atrakcją Mielna jest czysta, strzeżona i zradiofonizowana plaża, wokół której znajdują się restauracje, bary, smażalnie ryb oraz inne punkty gastronomiczne i handlowe.

Promenada Przyjaźni - równoległa do plaży aleja, została zbudowana na początku XX w. by umocnić brzeg. Ciągnie się począwszy od ul. 1 Maja aż do samego Unieścia.

Muszla koncertowa - znajduje się w mieleńskim parku nadmorskim. Muszla ma wysokość 4 m i szerokość 12 m. Latem odbywa się tutaj wiele imprez plenerowych.

Wesołe miasteczko - położone po prawej stronie ul. B. Chrobrego od strony jeziora Jamno. Posiada wiele atrakcji zarówno dla dorosłych jak i najmłodszych.

Jezioro Jamno - Mielno i Unieście położone są na mierzei pomiędzy jeziorem Jamno i Bałtykiem. Jezioro pozwala na uprawianie sportów wodnych oraz wędkarstwa. Na przystani żeglarskiej Klubu Morskiego przy 140-metrowym pomoście funkcjonuje wypożyczalnia jachtów, kajaków i rowerów wodnych.

Przystań rybacka w Unieściu - znajduje się na brzegu Morza Bałtyckiego, przy zakończeniu ul. Rybackiej. Stacjonują tam łodzie rybackie, można też zakupić rybę prosto z morza lub świeżo wędzone węgorze, łososie, halibuty, śledzie i inne ryby.

Copyright © by www.domki.mielno.pl