Informacje o mieście

Mielno i okolice należą do najatrakcyjniejszych terenów na polskim wybrzeżu. Położone jest bezpośrednio w sąsiedztwie morza i jeziora Jamno. Posiada dobre połączenia komunikacyjne z resztą kraju, duże obszary leśne, atrakcyjne szlaki turystyczne oraz specyficzny mikroklimat.

Gmina Mielno zajmuje obszar 63 km kwadratowych. Ma 5.112 stałych mieszkańców. Głównie utrzymuje się z turystyki. Blisko 10% powierzchni zajmują lasy, 33.5% stanowią użytki rolne. Gmina wolna jest od obciążającego środowisko przemysłu - leży w centrum najczystszej części Wybrzeża Bałtyckiego. Obszar gminy stanowi nisko położoną, płaską lub falistą wysoczyznę morenową, położoną na wysokości od 0 do 7 m nad poziomem morza.

Serce gminy Mielno stanowi miejscowość Mielno-Unieście, administracyjne i rozrywkowe centrum regionu. Mielno i Unieście są oficjalnie odrębnymi miejscowościami, ale na skutek rozwoju turystyki połączyły się w jedno letnisko.

Pierwszą wzmiankę o wsi Mielno można znaleźć już w akcie nadania praw miejskich Koszalinowi z 1266 roku. Około roku 1830 do wsi zaczęli przyjeżdżać pierwsi letnicy, a następne lata przynosiły stały wzrost liczby turystów. Od tego momentu Mielno stało się modną miejscowością wypoczynkową.

Najbliższe miejscowości:
Unieście - 2 km, Mielenko - 3 km, Chłopy - 5 km, Sarbinowo - 7 km, Gąski - 10 km

Copyright © by www.domki.mielno.pl